Время публикации: 31.08.2017 16:50

В Україні врегулюють статус Bitcoin

Врегулювати статус Bitcoin пообіцяли на засіданні Ради фінансової стабільності, яке відбулося 31 серпня, повідомив у Facebook народний депутат Олексій Машак. За словами політика, у вересні 2017 року може бути опублікована спільна позиція Національного банку України, Міністерства фінансів та інших регуляторів щодо статусу криптовалют в Україні.
«Сьогодні відбулося засідання, де пообіцяли врегулювати статус Bitcoin. Моє враження від наради. Більше позитиву ніж страхів. Перше, є спільне усвідомлення. Bitcoin-, blockchain- та інші крипто-спільноти варто захистити та зберегти. Це українська конкурентна перевага. Друге, невизначеність правового статусу не може бути причиною для наїзду силових органів», — написав депутат.
Тим часом в. о. голови НБУ Яків Смолій заявив, що Bitcoin не потрапляє під визначення валюти, але при цьому виготовлення криптовалют — майнінг, не є порушенням закону України, повідомляє УНІАН.
«Ми як Національний банк, маючи такі визначення, як валюта, валютні цінності, грошовий сурогат, електронні гроші, не знаходимо в цьому переліку категорії, до якої можна прирівняти Bitcoin. І вважаємо, що це не валюта. Ми не можемо на сьогодні визначити, що це таке», — сказав посадовець.
Нагадаємо, за серпень 2017 року курс популярної криптовалюти виріс на 40%, за рік ціна Bitcoin зросла на 280% — до 4,2 тис. дол. за Bitcoin.

Оставить комментарий