Время публикации: 09.11.2016 08:05

Сьогодні – День української писемності та мови

den_movy

9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Свято започаткував у 1997 році тодішній президент України Леонід Кучма, який видав відповідний Указ. Зокрема, в Указі є такі рядки: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо. 9 листопада також розпочинається Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Щорічно в ньому беруть участь мільйони людей з усього світу.

 

Оставить комментарий