Новий валютний курс: якою буде ціна на бензин
Нацбанк України підвищив офіційний курс долара з 29,29 до 36,56 грн – гривня одразу подешевшала на 25 процентів. А пальне в нас повністю імпортне.
Як зміняться ціни на стелах українських АЗС? Свої міркування щодо цієї болючої для автомобілістів теми висловив глава Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.
Так підвищення курсу долара дає зростання собівартості пального при наявних котируваннях +10 грн/л бензину та дизпального та 5 грн на скрапленому газі. Що стосується роздрібних цін, то теоретично вони повинні становити близько 55-57 грн/л на бензин та 60-62 грн/л на дизпаливо.
Але не все так погано – за словами Куюна є всі шанси утримати ціни на нинішньому рівні. Останнім часом у роздрібних мереж та гуртовиків був немалий запас міцності по маржі, що дозволило спочатку залити ринок скрапленим газом, зрештою й дизпальним та значно покращити ситуацію із бензином. Насичення ринку призвело до очікуваного результату – гострій конкуренції та падіння цін.
Автогаз здешевшав на заправках за місяць на 25-30%. В окремих регіонах він вже нижче 29 грн/л. Дизпальне втратило в гурті аналогічно – майже на 20% за місяць. Зниження вже перекинулось на АЗС. Цьому також сприяє й зниження світових цін на нафту й нафтопродукти, яке спостерігається у липні.
До того ж нова дестабілізація зовсім не на користь гравців паливного ринку. Отже, розрахунок на базі формули держрегулювання показує, що поточні ціни на заправках мають всі шанси втриматися без підвищення.
Ціни на пальне в Європі летять униз. Чого чекати українцям
Що ллють на українських АЗС під виглядом А-92
Утричі більше пального: але спочатку потрібно придбати борщ та каву