Безплатний сир: скільки реально коштує «нульове» розмитнення авто
В режимі безплатного розмитнення в Україну вже ввезено 20 тисяч авто, через що бюджет недоотримав понад 2 млрд гривень.
Нагадаємо, що законом 2142-ІХ, який почав працювати 9 квітня, на період воєнного стану скасовано ПДВ, акциз та ввізне мито на транспортні засоби, що ввозяться в країну українцями. Але чи дійсно ввезення автівок з-за кордону безплатне? Скільки коштує привезти машину з Європи?
Новини, тест-драйви, огляди: підписуйтесь на наш Telegram-канал
Якщо майбутній власник авто вирішив скористатися послугами посередника, йому це обійдеться в середньому у 300 доларів. Але у деяких випадках ця сума може зрости до $600-1000, особливо, якщо машина люкс-класу. Окрім цього, від 150 євро треба буде заплатити брокеру, який складе попередню митну декларацію, внесе дані в реєстр митниці та відправить клієнту номер декларації.
Навіть, якщо людина захоче самостійно купити та розмитнити “євробляху”, Їй доведеться витратити на проїзд до найближчої країни ЄС й проживання, поки підбиратиметься необхідне авто та оформлюватимуться документи приблизно 250 євро. Додаткові 100 євро підуть на пальне і ще 50 євро доведеться сплатити за експортну декларацію (її вимагають не на всіх митницях).
Протягом 10 днів після митного оформлення автовласнику необхідно отримати сертифікат відповідності авто в одному з акредитованих центрів. Для автомобілів з Євросоюзу такі послуги коштують від 1,5 до 3 тисяч гривень. Після цього треба звернутись до сервісного центру МВС щодо реєстрації транспортного засобу доведеться, сплатити 1,5% військового збору та від 3-5% до Пенсійного фонду.
Далі залишається лише зареєструвати автомобіль. За свідоцтво про реєстрацію та українські номерні знаки доведеться сплатити ще близько 600 гривень. Та ще придбати поліс “автоцивілки”.
На в’їзді в Україну вишукались величезні черги автомобілів
Шара закінчується: в Україні планують відмінити безкоштовне розмитнення автівок
В Україні повністю відновили реєстрацію автомобілів