VNews.com.ua

Депутати пропонують збільшити штрафи та вилучати автомобілі

Март 06
19:03 2023

Верховна Рада вкотре зайнялася нетверезими водіями. Посилаючись на статистику ДТП та потребу ЗСУ в автівках.
Відповідний законопроєкт зареєстровано 6 березня 2023 року за номером №9076. У документі йдеться про посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО

“Метою законопроєкт є підвищення безпеки дорожнього руху, зниження кількості ДТП шляхом посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, та як наслідок досягнення справедливого підходу до забезпечення автомобілями Збройних сил України”, – написано у пояснювальній записці.
“За даними статистики можна дійти висновку, що на даний час в Україні керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, на жаль, стало досить поширеним явищем. Водій, що керує транспортним засобом у стані сп’яніння, безперечно несе дуже велику загрозу життю та здоров’ю інших учасників дорожнього руху. Окрім цього, в умовах дії воєнного стану в Україні керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння свідчить про низькі морально-етичні якості водіїв”, – констатують автори законопроєкту.
Наразі за повторне протягом року керування в стані алкогольного та іншого сп’яніння передбачений штраф у 34 тисяч гривень з позбавленням права керування на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу. Депутати пропонують збільшення штрафу до 51 тисяч гривень та запровадження конфіскації транспортного засобу для потреб ЗСУ. Відмова від проходження медогляду на стан сп’яніння також буде прирівнюватися до керування напідпитку.
Нагадаємо, що на початку війни у п’яниць за кермом вже конфіскували кілька сотень авто на потреби Збройних Сил України, але тоді це робилося напівлегальним способом.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Укрзализныця просит правительство забронировать критических работников

Читать всю статью

Наши партнёры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

Всегда на пути к успеху: EA-LOGISTIC – ваш проводник в международных грузоперевозках.