В Україні теж заборонили бензинові та дизельні автомобілі. Але не всі
Верховна Рада прийняла новий закон, який пришвидшить перехід країни на екологічно чистий транспорт.
Законопроєкт №8172 “Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності та розвитку електрозарядної інфраструктури і електричних транспортних засобів” ухвалено в цілому 24 лютого 2023 року.
НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ. ВСЕ ПРО АВТО
Окрім положень, які стосуються електричних транспортних засобів та зарядної інфраструктури, новий закон містить поетапну заборону експлуатації автобусів із бензиновими та дизельними двигунами – як це вже зроблено у країнах Євросоюзу.
“Наразі 90-95% викидів забруднюючих речовин у повітря міст, у місцях скупчення людей припадає на автомобільний транспорт, за виключенням індустріальних мегаполісів, в яких до забруднюючих викидів від автомобільного транспорту додатково додаються шкідливі викиди промислового виробництва” – наголошується в пояснювальній записці до законопроєкту.
Законом №8172 встановлено, що у містах з населенням понад 250 тисяч осіб:
з 1 січня 2025 року заборонено здійснювати закупівлю у сфері громадськоготранспорту понад 50% автобусів з двигунами внутрішнього згоряння;
з 1 січня 2026 року заборонено здійснювати закупівлю у сфері громадськоготранспорту автобусів з двигунами внутрішнього згоряння.
В усіх інших населених пунктах:
З 1 січня 2027 року заборонено здійснювати закупівлю у сфері громадського транспорту автобусів з двигунами внутрішнього згоряння.
На міських автобусних маршрутах загального користування у містах із загальною чисельністю населення понад 250 тисяч осіб кількість електробусів у відсотковій частці серед парку автобусів повинна становити не менше 25% на 1 січня 2027 року, та не менше 50% на 1 січня 2030 року
З 1 січня 2036 року в українських містах обласного та районного значення допускатимуть до маршрутів лише електробуси, автобуси з ГБО та водневими силовими установками. Окремі міськради зможуть відкласти введення нових правил, але не більш як на два роки. Міжміського та приміського транспорту нововведення поки не торкаються.
Чим старіше – тим дешевше: як заощадити на розмитненні авто
У Європі заборонили випуск авто із двигунами внутрішнього згоряння. Але не всім
Дихайте глибше: росія переходить на Євро-0