11 жовтня на запитання читачів «ФАКТІВ» відповість отоларинголог Максим Овсієнко
— Людина, котра захворіла на COVID-19, часто зауважує, що перестала відчувати запахи. Але після одужання нюх повертається?
— Не у всіх, — розповідає отоларинголог відділення отоларингології Київської міської клінічної лікарні № 9, аспірант кафедри отоларингології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика Максим Овсієнко. — Дослідження показують, що через чотири тижні після одужання нюх відновлюється повністю приблизно у 40 відсотків пацієнтів, покращується — майже у 50 відсотків, а у решти ситуація залишається колишньою. Згодом кількість тих, до кого нюх повернулося, збільшується, але далеко не всім так щастить. Таким пацієнтам потрібна консультація отоларинголога.
— Як лікується порушення нюху?
— Єдиного підходу немає. Часто призначаються місцеві кортикостероїди. Також можуть бути ефективні спеціальні вправи, що відновлюють зв’язку між нюховим епітелієм і відділом головного мозку, який відповідає за сприйняття запахів. Людина вдихає певні аромати — троянди, герані, шкіри, бензину — і читає їх назви. У головному мозку створюється асоціативний зв’язок.
Як відрізнити перші симптоми COVID-19 від інших ГРВІ? Чим небезпечна втрата нюху? Чи може вона статися після щеплення від коронавірусу?
На ці та інші запитання наших читачів у понеділок, 11 жовтня, з 15:00 до 16:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість отоларинголог Максим Олександрович Овсієнко.
Телефонуйте до редакції за номером (044) 503−77−74
Заздалегідь надсилайте запитання на електронну адресу [email protected]
Матеріал про пряму лінію читайте у четвер, 21 жовтня
Як повідомляли раніше «ФАКТИ», в Україні різко збільшилася кількість хворих на коронавірус. Головний санлікар України розповів, кому не можна робити щеплення від COVID-19.
Фото: pixabay.com
29
Читайте нас у Telegram-каналі, Facebook
та Twitter