14 червня на запитання читачів «ФАКТІВ» відповість невролог Ольга Коваленко
— Зміни в шийному відділі хребта призводять до порушення кровопостачання головного мозку і проявляються багатьма неприємними симптомами: запамороченням, стрибками тиску, онімінням і болем у руках, порушенням сну, — розповідає невролог, рефлексотерапевт, професор кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Національного університету охорони здоров’я імені П. Л. Шупика доктор медичних наук Ольга Коваленко.
— Хто в групі ризику?
— Люди, у яких були навіть легкі травми шиї. Їх може отримати і новонароджений під час ускладнених пологів, і той, хто виконує неприпустимі вправи, які тиражує Інтернет. Небезпечна безграмотна мануальна терапія. Нерідко шия страждає при різкому гальмуванні транспорту, коли голова різко йде вперед і відкидається назад (хлистовий удар).
У групі ризику люди, які відчувають тривале статичне навантаження: ті, хто працює за комп’ютером або зловживає проведенням часу над гаджетами. Також представники професій, які потребують вимушеної пози: стоматологи, лаборанти, швачки та інші. Частіше страждають люди з аномаліями в шийному відділі хребта та артеріях, що живлять головний мозок.
Які ознаки порушення кровопостачання головного мозку? Чи можна поліпшити стан шийного відділу хребта самостійно? Як позначаються на нервовій системі наслідки COVID-19?
На ці та інші запитання наших читачів у понеділок, 14 червня, з 12:00 до 13:00 під час прямої лінії «ФАКТІВ» відповість невролог доктор медичних наук Ольга Євгенівна Коваленко.
Телефонуйте до редакції за номером (044) 503−77−74
Заздалегідь надсилайте запитання на електронну адресу [email protected]
Матеріал про пряму лінію читайте у четвер, 24 червня
Читайте також: «Як допомогти очам, втомленим через роботу за комп’ютером, і які захворювання „бачить“ лікар на очному дні», — офтальмолог
15
Читайте нас у Telegram-каналі, Facebook
та Twitter