Різні документи: в МОЗ пояснили різницю між свідоцтвом про вакцинацію і «ковідним сертифікатом»
Свідоцтво про вакцинацію і «ковідний сертифікат» — це різні документи. У прес-службі МОЗ пояснили, чим вони відрізняються один від одного.
Міжнародні свідоцтва про вакцинації видаються тим, хто вже повністю імунізованих проти COVID-19, а т.зв. «Ковідний сертифікат» буде містити інформацію не тільки про вакцинацію, а й про негативні результати ПЛР-тестів або про одужання після COVID-19.
«Слід відрізняти таке свідоцтво від» ковідного сертифіката «(він же» ковідний паспорт «,» зелений сертифікат «і т.д.) — документа, який зараз розробляється в Україні з урахуванням вимог ЄС і ВООЗ і планується до запуску з 1 липня 2021 року «, — йдеться в повідомленні.
У відомстві пояснюють, що міжнародні свідоцтва про вакцинацію вже затверджені, їх можна отримати в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я і тільки в паперовому форматі. Їх основне призначення — пред’явлення при перетині державних кордонів країн, які визнають це свідоцтво.
«Ковідний сертифікат» можна буде отримати в паперовій формі в установах охорони здоров’я, а в електронній — через «Дію». Він буде видаватися як в електронній, так і в паперовій формі з QR-кодом. При цьому планується розробити дві версії сертифікатів: внутрішній — для використання всередині країни, і зовнішній — для виїзду за кордон.
Нагадаємо, 3 червня в Україні доставили ще 705 600 доз вакцини AstraZeneca — на цей раз не індійською, а італійської. 1 червня вакцина отримала дозвіл на застосування. Передбачається, що використовувати партію будуть в якості другої дози для тих, хто отримав індійську і корейську AstraZeneca (CoviShield і AstraZeneca-SKBio).
фото facebook.com/moz.ukr/
90
Читайте нас у Telegram-каналі, Facebook
та Twitter