Як приготувати настій з квітів безсмертника для жовчогінного ефекту, розповів травник Андрій Пашов
Жовті квіточки безсмертника, або цмину, багаті на калій, кальцій, залізо, марганець, мідь, хром, алюміній, полісахариди, вітамін К, аскорбінову кислоту.
«Препарати на основі безсмертника у традиційній медицині використовують в якості протизапального, антибактеріального, спазмалітичного та жовчогінного засобу, при захворюваннях жовчного міхура, жовчних шляхів та печінки: інфекційній жовтусі, гепатитах, холециститах, для профілактики жовчнокам’яної хвороби. Також препарати на його основі допомагають вивести з організму разом з жовчю холестерин. Безсмертник рекомендований при атеросклерозі, порушенні жирового обміну, ожирінні, цукровому діабеті, ішемічній хворобі серця, лямбліозі, — пояснює на своїй сторінці у фейсбуці фітотерапевт Андрій Пашов. — В народній медицині використовують при цирозі печінки, сечокам»яній хворобі, водянці, простуді, бронхіті, аскаридозі, при шкірних захворюваннях, хворобах ШКТ, колітах у дітей та проти круглих гельмінтів. Проте перед курсом вживання рослини проконсультуйтесь з лікарем».
При водянці, хворобах сечового міхура травник радить приготувати простий настій.
«1 ст. л. сухих квітів залити двома склянками холодної води, потім довести до кипіння. Приймати по ½ склянки 3 рази на день. Якщо ж хочете досягнути жовчогінного ефекту, візьміть квіти безсмертника — 4 частини, листки вахти — 2 частини. Одну столову ложку збору заварити 2 склянками окропу, настояти 1 годину, процідити. Приймати три рази на день за 30 хвилин до їжі».
А травник Андрій Форсюк розповів, як в народній медицині використовують кору та листя ліщини.
Читайте також: «Про геморой забудете»: фітотерапевт про диво-ліки з гарбуза
25
Читайте нас у Telegram-каналі, Facebook
та Instagram