26.02.2022 в 17:39 Обновлено: 26.02.2022 в 17:59 Владимир Скрипин Владимир Скрипин
Російські окупанти використовують популярний месенджер Telegram для розміщення замовлень на диверсійні дії в Україні — розміщення міток для балістичних ракет на різних об’єктах інфраструктури та розповсюдження коробок, ймовірно, з вибухівкою. Ми помітили один з таких каналів, через який колаборанти отримують гроші від російських замовників.
Судячи з повідомлень у Telegram-каналі Booms Claymore Air, його адміністратори організовують диверсійні дії у кількох українських містах — Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Мелітополь, Львів, Івано-Франківськ, Ізюм. На канал на момент публікації новини підписано понад 22 тис. користувачів.
Адміністрація Telegram не поспішає вживати дій стосовно ось таких публічних каналів, які використовуються для диверсійних дій в Україні — допоможімо скаргами якомога швидше заблокувати цей канал. Зрозуміло, що цей канал не єдиний, тому, якщо помітите інші, інформуйте правоохоронні органи та повідомляйте нам. Будемо боротися з ним скаргами. Переможемо агресора разом!🇺🇦
Раніше Кіберполіція створила спеціальний бот для повідомлень про виявлені мітки для балістичних ракет, які окупанти наразі залишають на об’єктах інфраструктури. Відмітки можна робити у Google Maps — фото потрібно робити через бот та додавати геомітку: @ukraine_avanger_bot.
Поліція застерігає: не підіймайте підозрілі або цінні предмети
Такі знахідки можуть виявитися небезпечними для здоров’я і навіть життя.
У зв’язку з військовою агресією з боку Російської Федерації на території України в інформаційних ресурсах з’являються повідомлення про виявлення небезпечних предметів. Зокрема йдеться про виявлення протипіхотних мін, заборонених міжнародним гуманітарним правом, які нагадують «метеликів».
Крім того, у повідомленнях йдеться про можливість знайти мобільний телефон чи іншу цінну річ, яка може бути замінована. Подібні знахідки можуть не лише спричинити шкоду здоров’ю людини, але й забрати її життя.
У зв’язку з цим поліцейські закликають громадян бути пильними і обережними, а також пояснити дітям необхідність бути уважними та не чіпати підозрілі предмети. Про виявлення подібних підозрілих знахідок слід повідомити до найближчого відділу поліції, штабу територіальної оборони або органу влади.