Чотири області України потрапили до «помаранчевої» зони карантину
Станом на 18 січня, чотири області перебувають у «помаранчевій» зоні небезпеки поширення COVID-19: Івано-Франківська, Рівненська, Сумська та Чернівецька. Решта областей та Київ знаходяться у «жовтій» зоні.
Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), на Франківщині перевищені три показники: коефіцієнт виявлення випадків інфікування (27,8% при нормі до 20%), рівня (64,3 при нормі до 60 на 100 тис. населення) та динаміки госпіталізацій (72,2% при нормі нижче 50%). У Рівненській, Сумській та Чернівецькій областях перевищений коефіцієнт виявлення нових випадків інфікування: 20,5%, 27,7%, 20,5% відповідно.
Нагадаємо, «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки є сигналом про наближення регіону до «червоної» зони. «Помаранчевим» регіон стає автоматично, якщо перевищений один із індикаторів, що стосується рівня госпіталізацій, зайнятості ліжок з підведеним киснем, тощо.
На «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки місцеві органи влади можуть вводити додаткові обмеження до діючих у «жовтій» зоні (наразі усі регіони є такими). У «жовтих» областях заборонено:
- відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників;
- робота закладів освіти, в яких вакциновано менше як 100% персоналу;
- проведення масових заходів;
- робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
- робота закладів громадського харчування (крім роботи навинос та доставки);
- робота спортзалів, басейнів;
- діяльність закладів з розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів);
- міжобласні та міжнародні перевезення.
Обмеження, передбачені «жовтим» рівнем, не діють, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів:
- «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку № 063/о (чинні 30 днів);
- «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
- міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
- іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
- негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);
- сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).
Також, за даними МОЗ, тенденції щодо поширення «Омікрону» у світі свідчать про те, що Україна не уникне нового спалаху коронавірусної хвороби. Звіти на основі підтверджених випадків свідчать, що у хворих на цей штам найчастіше спостерігають: нежить (73%), головний біль (67,5%), втому (63,5), чхання (60%), біль у горлі (59,6%). Але не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму «Дельта», який наразі домінує в Україні.
«Нагадуємо, що невакциновані мають вдесятеро вищий ризик смертності від COVID-19 та у 4,5 раза вищий ризик госпіталізації, ніж ті, хто пройшов базовий курс щеплення», — йдеться у повідомленні.
Наприкінці січня щеплені бустерною дозою українці зможуть отримати COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: діятимуть 270 днів