Комітет Ради підтримав податковий законопроєкт про Дія City — з особливою схемою оподаткування для IT-індустрії
Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав податковий законопроєкт про Дія City та рекомендував Верховній Раді рекомендовано ухвалити його за основу в першому читанні. Це той самий документ з пакета по «Дія City» зі змінами до Податкового кодексу, який спочатку планували передати в Раду ще наприкінці 2020-го.
«Дія City» — проєкт спеціального правового режиму для IT-індустрії, який включає особливу схему оподаткування та працевлаштування для айтівців, а також особливі преференції для компаній-резидентів. В червні 2020 року Мінцифра запустила сайт проєкту Дія.City, а у вересні була представлена початкова концепція. У листопаді в Раді були зареєстровані необхідні для реалізації ініціативи законопроєкти (№ 4303 та №4305) — ми детально розповідали про них в нашому окремому матеріалі.
25 березня 2021 року Мінцифра провела пресконференцію, де був представлений доопрацьований варіант базового законопроєкту №4303, яка, за словами авторів, враховує більшість побажань ІТ-індустрії та найкращі положення альтернативних проєктів закону №4303-1 та №4303-2. А у квітні відбулась презентація оновленої ініативи.
Фріланс з гарантіями та зменшення податкового навантаження у 5 разів — головне із презентації Дія City для IT-індустрії
Як повідомили в Мінцифрі, законопроєкт передбачає створення в Україні особливих умов оподаткування, що відкриє IT-компаніям нові можливості для масштабування та залучення інвестицій.
Які умови запроваджує Дія City
- податок на дохід фізичних осіб з 18% знижується до 5%;
- єдиний соціальний внесок у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати;
можливість вибирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%; - військовий збір становитиме 1,5%.
- 0% податку на дохід від реалізації фізособою частки в компанії-резиденті Дія City — за умови, якщо вона володіла часткою більше ніж 1 рік;
- 0% на дохід фізосіб у вигляді дивідендів, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше 1 разу на 2 роки;
- податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.
У Мінцифрі очікують, що завдяки «Дія City» доходи IT-галузі в Україні до 2025 року можуть зрости до $16,5 млрд. У листопадовому інтерв’ю Михайло Федоров повідомляв, що Дія City планують запустити в першому півріччі 2021 року, проте з врахуванням того, як просувається процес, ці терміни виглядають вкрай малоймовірними.