З 1 лютого щеплені бустерною дозою можуть отримати у «Дії» COVID-сертифікат: він дійсний 270 днів
З 6 січня зробити щеплення бустерною дозою можуть усі дорослі. З 1 лютого для таких людей стало можливим отримання COVID-сертифіката у «Дії». Достатньо надіслати відповідний запит на порталі чи в застосунку «Дія». Зробити це можна одразу в перший день введення дози вакцини проти COVID-19. Термін дії такого документа складатиме 270 днів, як і в усіх країнах ЄС. Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
«Наразі понад 350 тисяч українців посилили свій захист та вже отримали бустерну дозу антиковідної вакцини. Принаймні 1 дозою вже вакциновано половина дорослого населення. Більше 47% отримали повний базовий курс вакцинації, а саме 2 дози. Збільшення відсотку вакцинованих українців, дозволить нам з більшою впевненістю дивитися у майбутнє», — зазначив він.
Цифровий документ дійсний як всередині країни під час введення карантинних обмежень, так і за кордоном. Зокрема, COVID-сертифікат після бустерної дози буде чинним в Україні з дня вакцинації, а в країнах, які входять до Довірчої мережі, — з 14 дня від дати щеплення.
Окрім COVID-сертифіката, українці з бустером, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ видається за місцем щеплення чи в сімейного лікаря, та в ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.
Сертифікат генерується за умови будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні. Зауважимо, для бустерної дози Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) рекомендує надавати перевагу м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty, незалежно від того, якою вакциною раніше був проведений повний цикл вакцинації.
Нагадаємо, зробити щеплення бустерною дозою можна, якщо минуло шість місяців після другого щеплення. Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Раніше уряд України скоротив термін дії «зелених» COVID-сертифікатів з 365 днів до 270 днів. Щоб новий термін сертифіката коректно показувався у додатку «Дія», слід згенерувати свій документ повторно. Це важливо зробити, оскільки після того, як сплине 270 днів від останньої дози повної вакцинації, документ втратить чинність.
«Омікрон» вже поширився на 20 областей України: за 3 тижні кількість інфікувань зросла у 7 разів, а на Львівщині посилили карантин